Rozměry komínových stříšek

Komínové stříšky standardně nabízíme ve 3 variantách. Jedná se o varianty: osazení přes kouřovod, zasunutí do kouřovodu nebo přesný rozměr.

Osazení přes kouřovod

  • Variantu osazení přes kouřovod zvolte v případě, pokud plánujete nasunout svoji komínovou stříšku na stávající ústí vašeho kouřovodu. Tuto variantu volíte v případě, kdy znáte vnější rozměr kouřovodu. 
    • Vzorový příklad: Z komína, na který chci použít komínovou stříšku ústí kouřovod, který má vnější průměr 180 mm. Objednám tedy komínovou stříšku o rozměru 180 mm ve variantě osazení přes kouřovod. My v tomto případě vyrobíme stříšku s vnitřním průměrem cca 183 mm, aby ji bylo možné nasunout na kouřovod o vnějším průměru 180 mm.

Zasunutí do kouřovodu

  • Variantu zasunutí do kouřovodu zvolte v případě, pokud chcete komínovou stříšku zasunout do ústí vašeho kouřovodu. Tato varianta je vhodná v případě, kdy znáte vnitřní rozměr vašeho kouřovodu.
    • Vzorový příklad: Vnitřní průměr kouřovodu je 160 mm. Objednávám tedy stříšku o rozměru 160 mm ve variantě zasunutí do kouřovodu. Stříška je pak vyrobena tak, že její vnější průměr je cca 157 mm, aby ji bylo možné zasunout do kouřovodu o vnitřním průměru 160 mm. 

Atypický/Přesný rozměr

  • Pokud si přejete vyrobit stříšku v přesně objednávaném rozměru, informujte nás o tom prosím v poznámce objednávky. Tato varianta je například vhodná při volbě Atypického rozměru komínové stříšky, který vám samozřejmě můžeme vyrobit.
    • Vzorový příklad: Naměřil jsem vnější rozměr ústí kouřovodu 210-212 mm. Povrch kouřovodu je zvrásněný, takže volím rezervu několik milimetrů a objednávám přesný rozměr 215 mm. Protože znám vnější rozměr kouřovodu --> objednávám variantu "osazení přes" v nejbližším vyšším průměru, tedy 220 mm a do poznámky uvádím: průměr kouřovodu 212 mm, ale přeji si komínovou stříšku s průměrem přesně 215 mm. Stříšku pak vyrobíme dle vašeho přání.